Szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie (aktualizacja)

Szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie (aktualizacja)

Szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie (aktualizacja)

Szanowni Państwo,

informujemy, że prowadzimy bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień oraz bezpłatne szczepienia przeciw Grypie w ramach krajowego programu zapobiegania grypie sezonowej 2021/2022.

Prowadzimy bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 we wszystich grupach wiekowych:

  • Grupa wiekowa 5-11 lat: dawka 1-sza i 2-ga;

  • Grupa wiekowa 12 -18 lat: dawka 1-sza i 2-ga i dawka przypominająca

    Od 28 stycznia 2022 wszystkie osoby powyżej 12 roku życia, mogą zaszczepić się trzecią dawką przypominającą jeśli od przyjęcia drugiej dawki podstawowego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 upłynęło 5 miesięcy.

    Od 28 stycznia 2022 rozpoczął się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominjącą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 r.ż. W szczepieniu przypominającym stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

  • Grupa wiekowa powyżej 18 lat: dawka 1-sza i 2-ga i dawka przypominająca

Uwaga od 20 Kwietnia:
szczepimy drugą dawką przypominająca osoby w wieku 80+

Szanowni Państwo zapraszamy do naszego Centrum Medycznego Startmed wszystkie osoby w wieku 80+, które otrzymały pełny schemat szczepienia podstawowego oraz pierwszą dawkę przypominającą preparatem mRNA przeciw COVID-19 ( tj. Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna), od 20 kwietnia mogą zapisać się na bezpłatną drugą dawkę przypominającą. Doświadczenia innych krajów, które wprowadziły już drugą dawkę poszczepienną dla osób starszych pokazują, że podanie kolejnej dawki zmniejsza ryzyko zakażenia, ciężkiego zachorowania i zgonu na COVID-19.

Zapisy na szczepienia przeciwko Covid i przeciw Grypie tel. 571 550 950 lub e-mail: rejestracja@startmed.eu

Po szczepieniu przypominającym ważność Twojego Unijnego Certyfikatu COVID zostanie przedłużona do 270 dni.

Skierowania na szczepienie dawką przypominającą są wystawiane automatycznie. Po szczepieniu przypominającym ważność Twojego Unijnego Certyfikatu COVID zostanie przedłużona do 270 dni.


Szczepienia dzieci

Na szczepienie przeciwko COVID-19 można zapisać także dzieci powyżej 5 roku życia. Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w odpowiedniej dla nich dawce.

Dlaczego warto zaszczepić dziecko?

  1. Większa ochrona przed COVID-19 - zmniejszenie ryzyka wystąpienia groźnych powikłań u dziecka, np. PIMS - wieloukładowego zespołu zapalnego powiązanego z COVID-19.
  2. Ograniczenie transmisji wirusa - ochrona osób z obniżoną odpornością i starszych, które mają kontakt z dzieckiem.
  3. Brak kwarantanny po szczepieniu - zaszczepiony uczeń lub przedszkolak będzie zwolniony z kwarantanny, kiedy w klasie lub w grupie pojawi się przypadek zachorowania na COVID-19.